Współrzędne geograficzne:
33°30'7"S, 70°39'37"W

Museo Cielo Abierto (Muzeum Otwartego Nieba)

Żywe zbiory malowideł ściennych i murali w San Miguel tworzą te niesamowite muzeum na świeżym powietrzu, zwane Museo Cielo Abierto (Muzeum Otwartego Nieba). Murale przekształcają często niezbadane obszary w kwitnącą plenerową galerię sztuki, która jest obecnie największym kolektywem sztuki ulicznej w Chile. Artyści z Chile i nie tylko zamienili domy w płótna, jednocześnie ożywiając swoje dzieła.

Piękno sztuki sięga znacznie głębiej niż żywe kolory i wspaniałe obrazy. Daje także głos ludziom mieszkającym w sąsiedztwie i pozwala im opowiadać swoje historie i celebrować własną kulturę.

W latach 60-tych w Sao Paulo zbudowano dzielnicę dla ludzi z klasy robotniczej, którzy przenieśli się do obszaru metropolitalnego podczas jego szybkiego rozwoju. Ludzie, którzy tam mieszkali, znosili biedę i zawirowania polityczne, które powstały po zamachu stanu w 1973 roku.

Lata zanieczyszczenia i zaniedbania sprawiły, że wiele domów znalazło się w złym stanie. W 2009 roku dwaj miejscowi artyści wpadli na pomysł wykorzystania sztuki ulicznej do odświeżenia budynków i ożywienia starszych budowli. Pierwszy mural został zaprezentowany w 2010 roku. Teraz ponad 40 ulic biegnie wzdłuż dzielnicy i każda z nich staje się artystycznym tłem dla codziennego życia w Sao Paulo.

Mimo, że wiele murali wykonują znani artyści, miejscowi nadal mają duży wpływ na kształtowanie tego, co dzieje się z Muzeum Otwartego Nieba (Museo Cielo Abierto Abierto w Sao Paulo, Chile). Najważniejsze są tematy religii, zarządzania środowiskiem i dziecięcej radości.

Jak dojechać do Museo Cielo Abierto?

Aby dotrzeć do Museo Cielo Abierto (Muzeum Otwartego Nieba w Sao Paulo, Chile), należy wsiąść do metra w kierunku stacji "Departamental" (linia 2, żółta) i wybrać się spacerem ulicą Av. Departamental na zachód przez kilometr. To miejsce nie jest niebezpieczne, jednak warto zachować zdrowy rozsądek.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

1390 Av. Departamental
San Miguel
Chile
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.