Muchołapka

W pobliżu wsi Ludwikowice Kłodzkie na Śląsku znajduje się ogromny betonowy dekagon na betonowych słupach o wysokości kilkudziesięciu stóp. Został on pozostawiony przez nazistów, ale nikt nie wie, do czego miał służyć.

Struktura nie ma oficjalnej nazwy, ale jest powszechnie znana jako Muchołapka, pseudonim nadany przez polskiego dziennikarza. Muchołapka to tradycyjna pułapka na muchy rodem z Europy Zachodniej, rodzaj szklanej karafki, która wabi owady do wodnistej trucizny przez dziurę w jej podstawie. Ta nazwa podsumowuje intrygę otaczającą niewyjaśnioną strukturę.

Najprawdopodobniej była to podstawa niedokończonej wieży do ochładzania wody, jednego z wielu projektów porzuconych w Europie przez nazistów. Jednak niektórzy ludzie twierdzą, że była to wyrzutnia dla latających spodków zmontowanych przez nazistów przy użyciu kosmicznych planów. To rzuca niesamowity cień na imię Muchołapki. Być może konstrukcja miała wciągnąć w pułapkę statki UFO, podobnie jak muchy w muchołapkę :-). Dekagon znajduje się na szczycie Projektu Riese, tajnej serii tuneli wykopanych przez więźniów obozów koncentracyjnych pod polską wsią.

Innym równie upiornym przezwiskiem nadanym strukturze jest "Stonehenge Hitlera", ze względu na jego blokowe filary. To skojarzenie z prehistorycznym pomnikiem tylko dodaje kolejną warstwę tajemnicy do tej zagadkowej ruiny.

Jak dojechać do Muchołapki w Ludwikowicach Kłodzkich?

Aby znaleźć Muchołapkę w Ludwikowicach Kłodzkich, udaj się na północny kraniec ulicy Fabrycznej: 50.628959°, 16.494949°.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

31 Fabryczna
Polska
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.