Współrzędne geograficzne:
49°20'34"N, 123°6'53"W

Most wiszący Capilano

Po wysłaniu grupy koni, aby przepłynęły przez rzekę Capilano z długą liną, budowniczy oryginalnego mostu wiszącego Capilano nigdy nie mógł marzyć, że jego dzieło stanie się kiedyś atrakcją turystyczną światowej klasy.

Zbudowany w 1889 roku przez szkockiego inżyniera budowlanego George'a Granta Mackaya, most o długości 140 metrów zbudowano z liny konopnej i desek cedrowych. Gdy most był już na miejscu, własność Mackaya stała się popularna wśród jego przyjaciół, którzy nazwali się "włóczęgami Capilano", aby wyróżnić się jako poszukiwacze przygód, którzy odważyli się jako pierwsi przekroczyć kołyszący się most.

Pierwotna wersja została ulepszona na most kablowy w 1903 roku. Następnie w 1910 roku obiekt został sprzedany i zaczął się zmieniać przez kolejne lata, ponieważ każdy kolejny właściciel coś dobudowywał i zwiększał reputację mostu jako światowej klasy miejsce turystyki przygodowej. Most wiszący Capilano w Kanadzie został całkowicie przebudowany ponownie w 1956 roku i od tego czasu jest obecnie pod kontrolą małej sieci promującej nietypowe miejsca turystyczne.

Most wiszący Capilano co roku przyciąga rzesze turystów i jest zaliczany do najpopularniejszych miejsc w Vancouver. W parku zostały dodane liczne elementy, aby zwiększyć wrażenia odwiedzających. Po zachodniej stronie mostu znajduje się tzw. Treetop Adventures Canopy Walk, który składa się z ośmiu drewnianych mostów zawieszonych pomiędzy ogromnymi jodłami Douglas powyżej 30 metrów w powietrzu. Mosty są przymocowane do drzew nie za pomocą gwoździ lub śrub, które mogłyby uszkodzić drzewa, ale za pomocą specjalnie zaprojektowanych stalowych obroży.

W 2011 roku wywołujący zawroty głowy tzw. Cliffwalk (spacer po klifie) otworzył się po wschodniej stronie kanionu. Przypięty prosto do skał, Cliffwalk to seria bezpiecznych i wąskich ścieżek biegnących od klifów, przez drzewa i nad rzekę. Zapewniając doskonałe widoki na sam most wiszący, a także rzekę poniżej i otaczający las, Cliffwalk jest wyjątkowym sposobem na docenienie i odczucie dreszczyku Zachodniego Wybrzeża Kanady.

Nieźle jak na coś, co zaczęło się od prostego mostu wiszącego stworzonego jedynie dla rozrywki grupy przyjaciół. Most wiszący Capilano w Kanadzie jest bez wątpienia wartą odwiedzenie atrakcją turystyczną i dobrą przygodą.

Co jeszcze warto wiedzieć

W okresie świątecznym (od listopada do stycznia) most wiszący Capilano (Capilano Suspension Bridge) odwiedza dużo większa ilość turystów, przyciąganych licznymi światłami, rozmieszczonymi przy moście i najbliższych drzewach, tak więc w tym czasie warto kupić bilet wcześniej. Jako, że park nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, wejście dla nich jest za darmo. Warto też zaplanować sobie minimum dwie godziny na zwiedzanie, aby zobaczyć wszystko, co miejsce ma do zaoferowania.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

3735 Capilano Road
West Vancouver, Kolumbia Brytyjska, V7S 1J5
Kanada
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.