Most Poinsett

Osobliwe gotyckie przęsło znane jako most Poinsett położone jest w cichym lesie w rezerwacie przyrody, nazwanym na cześć historycznej kamiennej konstrukcji, ale nawet z rozgłosem bycia najstarszym mostem w stanie, nikt nie jest pewny, kto go stworzył.

Most został nazwany na cześć Joela Robertsa Poinsetta, wybitnego mieszkańca Karoliny Południowej, który mieszkał w okolicy. Konstrukcja została zbudowana w 1820 roku, aby połączyć dwa większe miasta w stanie Północna Karolina i Tennessee. Jest to prosta budowla kamieniarska, w której znajduje się średniowieczny gotycki łuk.

Most Poinsett przechodzi przez 40 metrów nad zatoką Little Gap i ma szerokość 4,2 metra. Choć nie jest to najwspanialszy most, jego wiek i urok sprawiły, że jest to ulubiony punkt orientacyjny w okolicy, jednak nikt nie jest pewien, kto to zrobił. Jednak historycy powszechnie uważają, że niewielka przestrzeń została zaprojektowana przez Roberta Millsa, architekta, który zaprojektował Pomnik Waszyngtona, kolejny prosty punkt orientacyjny, którego trudno zapomnieć.

Jak znaleźć Most Poinsett?

Most Poinsett w Karolinie Południowej znajduje się po prawej stronie parku, po minięciu Camp Old Indian, BSA Camp. Po lewej stronie znajduje się mały parking, naprzeciwko mostu. Jest on dobrze oznakowany znakiem, co sprawia, że bardzo trudno jest go przegapić.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Callahan Mountain Road
Travelers Rest, Karolina Południowa, 29690
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.