Miniaturowa Moskwa

Wybierzcie się w podróż w czasie do miniaturowej Moskwy z czasów ZSRR o wielkości 120 metrów kwadratowych.

Ta miniaturowa Moskwa, zbuddowana w 1977 roku przez ponad 300 robotników w 60-tą rocznicę rewolucji bolszewickiej, jest bardzo szczegółowym przedstawieniem stolicy ZSRR z tamtych czasów. Model o długości 120 metrów jest skalowanym kawałkiem propagandy autorstwa rosyjskiego artysty dioramy Efima Deshalyta, która miała pokazać, że nie ma wspanialszego miasta na świecie, niż stolica Związku Radzieckiego.

Na makiecie znajdziemy bardzo rozbudowany system oświetlenia, który sprawia, że model jest bardzo realistyczny, a każde okno świeci swoim własnym światłem (występują też różnice pomiędzy światłem dziennym i nocnym). Nawet okna łodzi na rzece są rozświetlone.

Niestety, obecnie wystawa miniaturowej Moskwy jest na coraz większym debecie, głównie ze względu na wysokie koszty energii elektrycznej, za któe trzeba płacić, aby instalacja funkcjonowała. Modelu nie odwiedzają już wierni członkowie partii, jednak wciąż cieszy się on sporąpopularnością wśród turystów, którzy chętnie zaglądają do dawnej radzieckiej Moskwy.

Miniaturowa Moskwa jest obecnie na sprzedaż za 3 miliony dolarów, a zobaczyć ją można w Hotelu Ukraina (Hotel Radisson).

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

2/1 Kutuzovskiy pr.
Moskwa, 121248
Rosja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.