Miasto Umarłych Zawiyyet al-Mayyiteen

Tuż obok centralnego egipskiego miasta Minya znajduje się cmentarz Zawiyyet al-Mayyiteen. Nazwany "Miastem Umarłych", jest uważany za jeden z największych na świecie cmentarzy. Jest to naprawdę wielka nekropolia, ale ważniejsze niż jej wielkość jest jej prowokujące piękno.

Złożona z niezliczonych białych stożkowych kopuł, które rozciągają się na szerokiej równinie, nekropolia wygląda jak fale w morzu. Każde z kilkuset mauzoleów z cegły mułowej jest zwieńczone kopułą. Cmentarz rozciąga się na kilka kilometrów i był używany przez muzułmanów i koptyjskich chrześcijan.

Kilka skalistych grobowców ze Starego Królestwa znajduje się na skraju tego miejsca, a także niewielka piramida schodkowa z początku trzeciej dynastii. Piramida jest niezwykła, ponieważ jest jedyną piramidą zbudowaną na wschodnim brzegu Nilu.

Nekropolia jest szczególnie oszałamiająca o wschodzie i zachodzie słońca. Jednak odwiedzający powinni mieć świadomość, że jest to działający cmentarz i powinien być szanowany, a odwiedzający powinni odpowiednio się ubrać.

Gdzie znajduje się Miasto Umarłych w Egipcie?

Miasto Umarłych znajduje się 7 kilometrów na południowy wschód od miasta Minya, Egipt.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

El-Saf
Egipt
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.