Metropol Parasol

Kiedy Jürgen Mayer-Hermann zaprojektował i zaczął budować Metropol Parasol, w Sewilli niemal doszło do ludowego powstania. Gigantyczna, nowoczesna interpretacja drewnianych grzybów, wzniesiona w Starej Dzielnicy Sewilli, pośród historycznych i pięknych budynków, nie do końca pasowała mieszkańcom. Pomimo początkowego zamieszania obywatele i turyści Sewilli przywykli do nowej konstrukcji, a nawet im się spodobała.

Przy oszałamiającej wielkości 150 na 70 metrów i wysokości 26 metrów, Metropol Parasol dominuje nad krajobrazem wokół centrum Sewilli. Wykonany w całości z drewna jest największą drewnianą konstrukcją na świecie. Zbudowana z 8000 kawałków drewna i połączona stalą i klejem struktura jest koszmarem architektonicznym, który przyniósł wspaniały i marzycielski efekt. Cały kompleks został ostatecznie otwarty w kwietniu 2011 roku i kosztował aż 130 milionów dolarów.

Biorąc pod uwagę jego rozmiar, Metropol Parasol, zwany również Grzybami Encarnaciona, służy do różnych celów. W piwnicy znajduje się muzeum starożytnych rzymskich i mauretańskich artefaktów, a na parterze znajduje się tętniący życiem rynek centralny. Oprócz przyjemności jedzenia i historii pod drewnianymi grzybami, naprawdę niesamowitymi poziomami struktury są tarasy wysoko nad ziemią. Tarasowe chodniki na drugim i trzecim poziomie budynku oferują oszałamiające widoki na miasto, ale też na budynki Starej Dzielnicy w Sewilli.

Warto udać się na Metropol Parasol, największą drewnianą konstrukcję na świecie, przed zachodem słońca, aby podziwiać wspaniałe widoki na dachy i katedrę w Sewilli.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

La Encarnacion Square
Sewilla, 41003
Hiszpania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.