Geoglif Marree Man

Fakt, że nie ma ani jednego świadka stworzenia geoglifu Marree Man, mówi o absolutnej izolacji centralnej Australii Południowej. Zdarzyło się to mniej więcej w 1998 roku, kiedy to jakiś człowiek (a może była to grupa ludzi) stworzyła rysunek rdzennego australijskiego myśliwego o długości 4,2 kilometra, a nikt tego nie zobaczył. I w ten sposób tożsamość twórców do dziś pozostaje nieznana.

W samym środku jałowej ziemi w Południowej Australii, Marree Man jest największym geoglifem i dziełem sztuki na świecie. Narysowany w surowym krajobrazie liniami o szerokości ponad 35 metrów i głębokości jednej stopy, wielki geoglif Marree Man w Australii jest łatwo widoczny z kosmosu.

13 lat po odkryciu człowieka Marree Man podczas jednego z przelotów, niewiele wiadomo o jego pochodzeniu, które wydaje się prowadzić do ślepej uliczki. Pomimo braku rozstrzygającego dowodu na jego twórcę, większość wskazówek wydaje się prowadzić do wniosku, że to jacyś Amerykanie wyprodukowali olbrzyma. Jednak nic w przypadku Marree Mana nie jest do końca pewne.

Natychmiast po znalezieniu rysunku rzekomi twórcy pojawili się w wielu anonimowych komunikatach prasowych. Sądząc po wydaniach, większość ludzi zaczęła wierzyć, że Marree Man został stworzony przez Amerykanów, zwłaszcza z powodu opisów Człowieka Marree Man napisanych przy użyciu stóp, nie metrów, oraz samych odniesień do rezerwatów, które to określenie nie jest zwykle stosowane do aborygenów, a raczej do amerykańskich Indian.

Więcej informacji pojawiło się w 1999 roku, kiedy to dzięki anonimowemu faksowi odkryto tablicę w pobliżu głowy Marree Mana. Tablica przedstawia amerykańską flagę, kółka olimpijskie i cytat z książki o rodzimych polowaniach, ale nie dostarcza innych solidnych dowodów wskazujących na twórcę.

Ostatnim dziwnym zbiorem wskazówek było kilka przedmiotów stworzonych przez człowieka znalezionych w jamie w pobliżu australijskiego Marree mana. Należały do nich słoik z amerykańską flagą, satelitarne zdjęcie postaci i dziwaczne odniesienie do gałęzi sekty religijnej Dawida. Pomimo dowodów skłaniających się ku amerykańskiemu autorstwu, inni zaproponowali, że Marree Man jest dziełem australijskiego artysty, który zmarł w 2002 roku.

Chociaż nigdy nie poznamy prawdziwego pochodzenia Marree Mana z Australii, jest to z pewnością jedna z najbardziej intrygujących współczesnych tajemnic. Obiekt nie jest dostępny publicznie, ale można wejść na któryś z wiaduktów w okolicy. Z powodu zmian środowiskowych i niewielkiej konserwacji, Marree Man w Australii prawie całkowicie zniknął, dopóki mieszkańcy nie podjęli wysiłków, aby przywrócić go za pomocą równiarki w 2016 roku.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Unnamed Road
Callanna, 5733
Australia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.