Muzeum i dom Marka Twaina

Dom i muzeum Marka Twaina (właściwie Samuela Clemensa) został zbudowany w 1874 roku przez autora dla niego i jego żony, ale problemy finansowe i śmierć jednego z ich dzieci ostatecznie sprawiły, że rodzina się stąd wyprowadziła.

Twain rozpoczął budowę neogotyckiego dworu w 1873 roku, kiedy już osiągnął literacką sławę i bogactwo. Duży budynek posiadał skomplikowane detale z zewnątrz, w tym dwuspadowe dachy i czerwone kolumny na przestronnym ganku. Wnętrze domu miało pokoje dla żony i wszystkich jego dzieci oraz szereg pomieszczeń w luksusowej przestrzeni. Wnętrze zostało zaprojektowane przez firmę Twain i miało charakterystyczny układ. Mówi się nawet, że dom został zbudowany tak, aby przypominał łódź rzeczną, chociaż nie jest to oczywiste.

Gdy Mark Twain mieszkał w tym domu, napisał wiele jego najbardziej udanych dzieł, w tym Przygody Toma Sawyera, Przygody Huckleberry Finn i A Connecticut Yankee w Dworze Króla Artura. Czas spędzony w domu w Connecticut był jednym z jego najszczęśliwszych, ale niestety nie trwało to długo.

Po stracie znacznej części swoich pieniędzy, inwestując w tandetną prasę drukarską, Twain i jego rodzina zostali zmuszeni do przeprowadzki do Europy w 1891 roku. Losy Twaina skomplikowały się jeszcze bardziej, gdy zmarła jego córka. Wspomnienie straconego dziecka było dla żony Twaina zbyt dużym przeżyciem i nie mogła już wrócić do domu w Hartford, Connecticut. W ten sposób sprzedano wielki dom.

Obecnie dom Marka Twaina jest zabytkiem narodowym i został przywrócony do bogatego stanu, w jakim się znajdował, kiedy był zamieszkały przez Twaina i jego rodzinę. Muzeum zostało dodane podczas renowacji, a teraz odwiedzający mogą nie tylko dowiedzieć się o autorze, ale poczuć się jak on.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

351 Farmington Avenue
Hartford, Connecticut, 06105
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.