Współrzędne geograficzne:
44°58'47"N, 93°8'52"W

Ogród botaniczny Marjorie McNeely Conservatory

Chociaż architektura Ogrodu Botanicznego i Konserwatorium Marjorie McNeely sama w sobie warta jest podróży, to dodatkowo jego oranżeria (położona w rozległym parku Como) jest domem dla szerokiej gamy pięknych, pachnących i rzadkich roślin z całego świata. Jest to szczególna gratka w zimie, kiedy kontrast między półtropikalnymi wnętrzami a dryfującym śniegiem na zewnątrz sprawia, że możemy poczuć  się jak po przejściu jakiegoś dziwnego teleportu.

Klejnotem w koronie kolekcji ogrodu botanicznego Marjorie McNeely Conservatory, mieszczącego się w Como Park Zoo, Saint Paul, Minnesota, Stany Zjednoczone USA, jest eksponowany Amorphophallus titanum, tzw. "Dziwidło Olbrzymie" / "Corpse Flower" / „Kwiat Zwłok”. Przed pojawieniem się pojedynczego kwiatu, rośnie on codziennie o prawie 18 centymetrów, osiągając dojrzałość na wysokości do 1,65 metra, emitując przytłaczający smród przypominający gnijące mięso, gdy jest w pełnym rozkwicie.

Ten konkretny gatunek kwiatu został po raz pierwszy zidentyfikowany pod koniec XIX wieku w Indonezji i znany jest z tego, że jak do tej pory kwitł zaledwie 125 razy od czasu jego odkrycia. Dwa z tych wydarzeń miały miejsce w Konserwatorium Como Park, z których ostatnie miało miejsce w kwietniu 2008 roku.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

1225 Estabrook Drive
Saint Paul, Minnesota, 55103
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.