Muzeum Maison du Québec

Średniowieczne miasto Saint-Malo we Francji było miejscem narodzin Jacquesa Cartiera, nieustraszonego odkrywcy rzeki Saint-Laurent i, w dużym stopniu, Kanady. Odkrycia Cartiera pozwoliły na ustanowienie kultury francuskiej w Kanadzie, którą do dziś można oglądać w miastach takich jak Montreal i Quebec.

Marynarz, już wtedy przyzwyczajony do długich podróży do Brazylii i Nowej Fundlandii, został przedstawiony w 1534 roku francuskiemu królowi Franciszkowi I, który wysłał Cartiera na ekspedycję, by zbadać Zatokę Saint-Laurenta. Misją podróży było znalezienie morskiej drogi dostępu do Oceanu Spokojnego, otwierając tym samym szlaki handlowe dla Francji.

Podczas swojej misji Cartier odkrył to, co później stanie się współczesnym regionem Quebecu. Obecnie Jacques Cartier jest uważany za ojca założyciela narodu Quebecu dzięki jego znaczącym odkryciom i za wpływy francuskie, które wniósł do regionu.

Jacques Cartier urodził się i zmarł w ufortyfikowanym mieście Saint-Malo. Na cześć swojej spuścizny Maison du Québec została zbudowana zarówno po to, by złożyć hołd Cartierowi, jak i wzmocnić więzy przyjaźni między Quebec a Francją.

Informacje praktyczne o Maison du Québec

Dziś grób Jacquesa Cartiera można znaleźć w katedrze Saint Vincent de Saint-Malo w pobliżu Maison du Québec. Maison jest otwarty codziennie, od 10:30 do 13:00 i od 14:30 do 18:30. Maison du Québec oferuje wystawy, seanse, koncerty i inne imprezy dla odwiedzających, a także fundusze dla obywateli francuskich, którzy chcą studiować za granicą w Quebecu.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

5 Rue Manet
35400 Passage de la Poudrière, Saint-Malo, Francja
Saint-Malo
Francja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.