Punkt widokowy Lookout Mountain Incline Railway

Długi, wysoki grzbiet rozciągający się między stanami Tennessee i Georgia o nazwie Lookout Mountain Incline Railway stanowił historyczny etap „Bitwy nad chmurami” wojny secesyjnej, a dziś zabierze Was tam mała kolejka.

Zanim na zboczu góry pojawiła się kolej linowa, wjazd na zbocze oznaczał pokonywanie serii nieporęcznych serpentyn wzdłuż starych torów kolejowych. Jednak z pomocą firmy Otis Elevator Company w 1895 roku opracowano system wyciągów linowych, który zabiera gości w górę i w dół stromego zbocza góry aż do dnia dzisiejszego.

Trasa kolejki linowej Lookout Mountain Incline Railway w Tennessee (Stany Zjednoczone USA) od podnóża do szczytu to niewiele ponad mila i ma różne stopnie nachylenia. Przy największej stromości nachylenie osiąga 72,7 procent. Tak pomysłowy jest projekt i funkcja kolei, która w 1991 roku - prawie sto lat po jej wybudowaniu - została uznana za historyczny punkt orientacyjny w inżynierii mechanicznej.

Wciąż toczący się po dziś dzień, Lookout Mountain Incline Railway służy Chattanooganom, turystom i historykom wojny secesyjnej, wpinając się dzielnie na szczyt wzgórza.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

827 E Brow Road at the top
3917 St. Elmo Avenue at the bottom
Lookout Mountain, Tennessee, 37350
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.