Latarnia morska w Cochin

Widok tej latarni wyłaniającej się na szczycie wzgórza to dość dziwny widok. Położona na preriach, które wyglądają raczej na falujące wzgórza niż fale.

Latarnia Cochin jest w pełni funkcjonalną latarnią morską, choć nie ma absolutnie żadnej potrzeby, aby faktycznie funkcjonować. Jest to jedyna latarnia morska w całym Saskatchewan - co ma sens, ponieważ ta konkretna prowincja nie ma w zasięgu wzroku morza.

Latarnia została zbudowana w tradycyjnym stylu, dzięki czemu pasuje wizualnie do latarni morskich rozsianych wzdłuż wybrzeży Kanady. Ma nawet działające światło, chociaż jego promienie lśnią raczej dla turystów bez dostępu do morza niż statków morskich.

Jeden z byłych burmistrzów Cochin wpadł na pomysł skonstruowania tej wieży "poza wodą" po odwiedzeniu wybrzeża Kanady. Jego pozornie głupi plan, by postawić latarnię morską na środku prerii, opłaciło się. Mieszkańcy i turyści są zakochani w tym pięknym punkcie orientacyjnym. Pary z Saskatchewan zaręczają w jej pobliżu, a także wiele sesji ślubnych ma tu miejsce.

Aby wspiąć się na latarnię morską w Cochin trzeba pokonać aż 153 stopnie, jednak owocuje to przepięknym widokiem na okolicę.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

591 Jeanne Crescent
Cochin, Saskatchewan
Kanada
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.