Latarnia morska Ponta do Pargo

Usadowiona w niesamowitym punkcie widokowym na najbardziej wysuniętym na zachód krańcu wyspy Madera, ta niepozorna konstrukcja uchroniła od 1922 roku setki statków przed uderzaniem w strome klify na odległym terytorium Portugalii.

Latarnia morska Ponta do Pargo ma niewiele ponad 14 metrów wysokości, co czyni ją raczej małym budynkiem w porównaniu z najwyższą na świecie latarnią morską, Jedwabnym Światłem (Jeddah Light) w Arabii Saudyjskiej o wysokości prawie 133 metrów. Jednak jej położenie sprawia, że jest to jedna z najwyżej położonych latarni na świecie, a jej światło znajuje się na wysokości 317 metrów nad poziomem morza.

Wzniesienie o wysokości ponad 300 metrów sprawia, że światło latarni morskiej Ponta do Pargo w Portugalii widoczne jest z ponad 26 mil morskich, przy czym Jedwabne Światło (Jeddah Light) jedynie z odległości 24 mil morskich.

Od 2001 roku latarnia morska jest publicznie dostępna dla turystów, ponieważ mieści w sobie Muzeum Latarni Morskiej Madeiran - małą, ale ciekawą wystawę ciekawostek i obrazów opisujących historię latarni morskiej na tym odosobnionym archipelagu.

Jak dojechać do latarni morskiej Ponta do Pargo?

Do latarni morskiej Ponta do Pargo w Portugalii można dojechać linią autobusową numer 142. Podróżując samochodem należy kierować się drogowskazami na Miradouro (punkt widokowy) i Farol (latarnia morska) od drogi ER101, która przechodzi przez Ponta do Pargo. Latarnię bardzo trudno przegapić.

Punkt widokowy jest stale dostępny, ale bezpłatny wstęp do muzeum jest możliwy tylko w dni powszednie od 09:30 do 16:30, przy czym od 12:30 o 14:00 jest pora obiadowa, w czasie której również nie wejdziemy do latarni.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Ponta do Pargo
Portugalia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.