Współrzędne geograficzne:
50°34'53"N, 3°57'33"W

Las Wistman's Wood

Pokryte mchem głazy i pokręcone, starożytne jeżyny lasu Wistman's Wood są nawiedzane przez opowieści o druidach, duchach i nadprzyrodzonych upiorach. Chociaż to wszystko mit, nietrudno zrozumieć, dlaczego las jest magnesem dla takich legend.

Las Wistmana to starożytny las, który w dużej mierze pozostawiono, aby rósł na dziko, wolny od zniszczenia lub kształtowania przez ludzi lub duże zwierzęta. Wynika to głównie ze zdradzieckich, skalistych gruntów u podstawy drzew, które utrudniają przejście. Duże, pokryte mchem głazy tworzą niezliczone małe szczeliny i miejsca do potknięcia się i upadku. Z nieskrępowanym wzrostem drzewa w Wistman's Wood w Wielkiej Brytanii zestarzały się i są bardzo sękate. Skały zahamowały ich wysokość, a krzywe gałęzie zwisają w opresyjnym baldachimie.

Biorąc pod uwagę sugestywny charakter lasu, nic dziwnego, że do lasu przywiązano wiele nadprzyrodzonych opowieści. Donoszono o wielu spotkanych duchach czy nawiedzeniach otaczających las Wistman's Wood, ale najbardziej rozpowszechniony mit dotyczy piekieł i druidów. Legendy mówią o grupach dzikich ogarów z Wistman, wielkich czarnych psów o czerwonych oczach i zamiłowaniu do krwi. Powszechnie uważa się, że las było świętym miejscem dla druidów, którzy przybywali i czcili wiele imponujących kamieni w okolicy. Istnieją również opowieści o jadowitych wężach, które czekają między skałami na głupich podróżników.

Niestety mistyczne bestie i czarodzieje istnieją tylko w opowieściach. Jednak Las Wistman's Wood sprawia, że wydaje się, że mogliby oni być jednak prawdziwi.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Wistman's Wood
Devon, Anglia, PL20 6SP
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.