La Casa Azul, muzeum i dom dzieciństwa Fridy Kahlo

Z zewnątrz La Casa Azul jest prostym budynkiem w dzielnicy Coyoacan, który prawdopodobnie zostałaby pominiętya, gdyby nie jego uderzający odcień niebieskiego. Ale wewnątrz betonu w kolorze nieba znajduje się świat, który kiedyś doprowadził dwóch najsłynniejszych artystów Meksyku do kontaktu z marksistowskim rewolucjonistą Leonem Trockim.

Zanim Trocki przedostał się do Meksyku, La Casa Azul był już siedliskiem intelektualnej aktywności, będąc jednocześnie domem dzieciństwa Fridy Kahlo. To właśnie w La Casa Azul, będąc obłożnie przykutą do łóżka po wypadku autobusowym, który sprawiał jej ból przez resztę życia, nauczyła się ona malować.

Po tym, jak Frida Kahlo zaczęła malować, La Casa Azul zaczęło nabierać kształtu. Po ślubie z Diego Rivera, Kahlo i jej mąż zaprzyjaźnili się z Trockim, który rozpoczął życie na wygnaniu w Meksyku. Podczas pobytu w Meksyku Trocki spędził dwa lata z żoną w La Casa Azul, a nawet podobno miał romans z Kahlo, gdy jej związek z Diego zaczął się psuć.

Frida zmarła również w domu, a w 1958 roku jej mąż przekazał go, aby przekształcić w muzeum poświęcone jej życiu i dziełom.

Wraz z artystycznymi dodatkami małżeństwa i piramidą na dziedzińcu przedkolumbijskim, pełnym artefaktów Azteków i Tolteków, muzeum prezentuje także historię męża i żony oraz wystawia słynny napis pozostawiony przez burzliwą parę. Brzmi on po prostu: "Frida i Diego mieszkali w tym domu w 1929-1954".

Jak dotrzeć do muzeum Fridy Kahlo?

Możecie złapać taksówkę lub podjechać metrem i pieszo dotrzeć do muzeum Fridy Kahlo. Przemierzając różne pokoje i ogrody, zwracaj uwagę na małe detale, takie jak zdania wypełniające patio lub dokument "Między bólem i przyjemnością", który jest wyświetlany w jednym z sąsiednich pokoi.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Londre 247, esq. Allende, Col.Del Carmen Coyoacán
Londres y Allende
Meksyk City, 04650
Meksyk
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.