Kukurydziany Pałac

W 1892 roku Południowa Dakota bardzo potrzebowała nowych osadników. Aby zaprezentować swoją wspaniale bogatą glebę, lokalni urzędnicy zlecili budowę Pałacu z Kukurydzy (The Corn Palace) w środku Mitchell, miasta, które nazywane jest "Kukurydzianą stolicą świata".

Pałac Kukurydzy był kilkakrotnie przebudowywany od czasu jego powstania, początkowo w ramach nieudanej aukcji Mitchella w 1905 roku, aby zastąpić Pierre jako stolicę stanu, a później, aby wzmocnić status miasta jako atrakcji turystycznej. Charakterystyczne kremowe kopuły w kształcie cebuli i minarety zostały dodane w 1937 roku.

Nie dajcie się jednak zwieść: Pałac Kukurydzy w Mitchell zbudowany jest z betonu, a nie z kukurydzy. Jednak każdego roku cała fasada jest odmalowywana na muralach wykonanych z kukurydzy i różnych innych lokalnych ziaren i traw. Te ozdobne fasady są przeprojektowywane co roku wokół innego tematu stworzonego przez lokalnych artystów. Dekoracje z lat ubiegłych są pokazywane wewnątrz budynku.

Obecnie Kukurydziany Pałac w Południowej Dakocie służy jako arena sportowa, sala koncertowa i centrum kongresowe. Każdego roku pół miliona ludzi gromadzi się, by podziwiać gigantyczną, pokrytą kukurydzą cytadelę.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

601 North Main Street
Mitchell, Dakota Południowa, 57301
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.