Księgarnia Cărtureşti Carusel

Ta wspaniała budowla została zbudowana w 1903 roku przez zamożną rodzinę greckich bankierów i została skonfiskowana przez reżim komunistyczny w latach 50-tych XX wieku. Obiekt po upadku komunizmu został przekształcony w magazyn, a później opuszczony i pozostawiony sam sobie.

Wnuk bankiera, który pierwotnie kupił budynek w 1903 roku, domagał się zwrotu go rodzinie, jako legalnym spadkobiercom. Rozplątywanie biurokratycznych pętli i znalezienie odpowiednich dokumentów w archiwach zajęło to 24 lata walk w sądzie, ale w końcu rodzina przejęła gnijący budynek w 2007 roku. Następnie rozpoczął się proces niezwykłej transformacji do księgarni Cărtureşti Carusel ("Karuzela światła") i w tej formie budynek stoi do dziś.

Gruntowna renowacja wykroczyła poza ramy, tworząc oszałamiający obiekt uważany za jedną z najpiękniejszych księgarń w Rumunii, a nawet na świecie. Siedemdziesiąt pięć osób spędziło łącznie ponad 20000 godzin pracy w ciągu pięciu lat, przebudowując i dostosowując każdy detal księgarni Cărtureşti Carusel.

Trzy kondygnacje księgarni mają ponad trzy kilometry kwadratowe i mieszczą mnóstwo różnych książek. Na każdym z wyższych poziomów znajdują się elegancko wygięte balkony, duża otwarta przestrzeń pośrodku i herbaciarnia na najwyższym piętrze, z której roztacza się wspaniały widok na całą księgarnię Cărtureşti Carusel w Rumunii.

Godziny otwarcia księgarni

Księgarnia Cărtureşti Carusel w Rumunii otwarta jest od poniedziałku do środy w godzinach od 10 do 22.00, w czwartek i niedzielę od 10 do 22:30 oraz w piątek i sobotę od 10 do 14:00. Aby uniknąć tłumów, najlepiej udać się w godzinach porannych.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

55 Strada Lipscani
Bukareszt
Rumunia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.