Księgarnia Brattle Book Shop

Umiejscowiona pomiędzy dwoma budynkami z czerwonej cegły i ukryta przed zgiełkiem śródmieścia Bostonu, Księgarnia Brattle Book Shop jest księgarnią i antykwariatem ze starymi książkami, która działa od 1825 roku.

Rodzinny sklep Brattle Book Shop w Bostonie oddalony jest zaledwie o kilka kroków od parku Boston Common. Oferuje ponad 250 000 książek, pocztówek, map i wydruków obejmujących wiele gatunków i dekad.

Pierwsze dwa piętra sklepu są wyłożone powszechnie używanymi książkami. Przestrzeń jest ograniczona, wszystkie półki są wypchane tytułami, które są ściśnięte tak blisko siebie, że prawie nie da się chodzić po księgarni, aby kogoś nie potrącić. Małe stołki są rozrzucone po całej przestrzeni, pozwalając odwiedzającym dotrzeć do książek na najwyższych półkach.

Trzecie piętro zawiera kolekcjonerskie i antykwaryczne książki pierwszego wydania, obejmujące wiele gatunków. Jeśli masz szczęście, możesz znaleźć notatki i dedykacje zapisane na stronach sprzed dekad.

Poza sklepem, wciśniętym pomiędzy dwa przemysłowe budynki z cegły, księgarnia ma też swoją wystawę poza budynkiem. Regały i półki wypełniają przestrzeń zewnętrzną, sprzedając książki za jedyne 3 dolary. Małe, kompaktowe rosyjskie krótkie opowiadania lub grube i ciężkie encyklopedie to tylko niektóre ze skarbów, które można znaleźć na zewnątrz. Na jednej ze ścian narysowany jest mural słynnych autorów, takich jak Toni Morrison i Italo Calvino, którzy patrzą na ciebie, kiedy przeglądasz wystawione tu tysiące tytułów książek w księgarni Brattle Book Shop w Bostonie.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

9 West St
Boston, Massachusetts
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.