Hotel Kruisheren

Wyobraźcie sobie, że podjeżdżacie do lokalnego kościoła i prosicie o pokój na trzy noce, ze śniadaniem. Mieszkańcy Maastricht w Holandii mogą to zrobić właśnie w Kruisherenhotel, XV-wiecznym gotyckim kościele i byłym klasztorze przekształconym w luksusowy hotel z 60 pokojami.

Kamienna budowla była domem dla zakonników Fratres Cruciferi oraz mnichów należących do zakonu Świętego Krzyża, którzy pisali, oprawiali i kopiowali książki. Po francuskim oblężeniu miasta w XVIII wieku zostali zmuszeni do wyjazdu, a przestrzeń przekształcono w koszary wojskowe. W późniejszych etapach obiekt służył także jako centrum badawcze, mieścił także w swoich niegdyś świętych wnętrzach zwykłe sklepy.

Hotel Kruisheren w Maastricht został otwarty w 2005 roku, po przejęciu obiektu przez Camille Oostwegel Chateâu Hotels & Restaurants i odrestaurowaniu wnętrz z pomocą holenderskiego projektanta Henka Vosa i artysty oświetlenia Ingo Maurera.

Główna nawa w Kruisherenhotel została przebudowana tak, aby zrobić miejsce na recepcję, restauracje, bibliotekę i inne udogodnienia hotelowe, a krużganki stały się tarasem dla gości. Wyjątkowe detale i wystrój oryginalnej struktury zostały zachowane tam, gdzie było to możliwe, dzięki czemu jest to wyjątkowe miejsce na nocleg.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Kruisherengang 19
Maastricht
Holandia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.