Królestwo Oceanu Chime-Long

Nowo otwarte chińskie Królestwo Oceanu Chime-Long Ocean Kingdom w Chinach to rozległy park rozrywki poświęcony wszystkiemu, co jest związane z oceanem. I chociaż jest to największe akwarium na świecie, pobiło także inne rekordy świata, o których istnieniu większość ludzi nawet nie wiedziała.

Składający się z siedmiu obszarów tematycznych, które stanowią większy park, Królestwo Oceanu Chime-Long Ocean Kingdom ma łącznie 12 milionów galonów utrzymywanej wody w różnych atrakcjach, co daje mu rekord świata Guinnessa jako największe akwarium, ale to nie wszystko.

Sztandarową atrakcją parku jest akwarium Rekina Wielorybiego, które również samodzielnie otrzymało cztery kolejne rekordy świata. Ogromny zbiornik, w którym znajduje się (przypadkowo) największy osobnik rekina na świecie, posiada ponad połowę wody całego parku (prawie sześć milionów galonów), co czyni go największym akwarium na świecie.

Odwiedzający mogą również zobaczyć życie morskie w zbiorniku przez oszałamiająco duże okno akrylowe, które jest rekordem zarówno dla największego okna akwarium, jak i największego panelu akrylowego na świecie. Wreszcie jest tu też ogromna kopuła widokowa, która jest zasadniczo przezroczystą salą balową, która pobiła rekord Guinessa dla największej na świecie podwodnej kopuły widokowej.

Pomijając rekordy świata, różnorodne prezentowane życie morskie w Królestwo Oceanu Chime-Long w Chinach jest imponujące samo w sobie. W różnych częściach parku znajdują się zwierzęta, od płaszczek i rekinów po foki i ośmiornice. Liczne są także ławice małych ryb i sztucznych raf koralowych, które w zasadzie tworzą miniaturowy ocean. W parku jest nawet kilka orek, jednak Ocean World spotkał się z krytyką tego, że orki pochodzą z Rosji.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Changlong Ave
Fuxiang Bay
Zhuhai Shi
Chiny
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.