Izmailovo Kremlin

Jako symbol państwa rosyjskiego Kreml na Placu Czerwonym w Moskwie jest znany i celebrowany. Ale jest drugi, mniej znany Kreml w północno-wschodniej części miasta. Położony w pobliżu stawu Serebryano-Vinogradny, Kreml w miejskiej dzielnicy Izmailovo to nieoczekiwana, bajkowa kraina kultury.

Kreml to rosyjskie słowo określające cytadelę lub fortecę i można je znaleźć w wielu rosyjskich miastach. Ale kreml Izmailovo Kremlin, drewniany kompleks ukończony w 2007 roku, nie został zbudowany dla ochrony, jak sugeruje jego nazwa. Został zbudowany jako centrum kultury i rynek luźno wzorowany na tradycyjnej rosyjskiej architekturze i baśniowych obrazach Starej Rosji. Spacerując po okolicy, można zobaczyć tu godło Romanowa, koronowanego gryfa zdobiącego wszystko, od budynków po ogrodzenia, a także różowy posąg Lenina, który wywołał lekkie oburzenie w Rosji.

W tym kolorowym i tętniącym życiem kompleksie znajduje się kilka muzeów jednotematycznych. Są one poświęcone rosyjskiej sztuce ludowej, chlebowi, i wódce. Znajdziemy tutaj drewnianą replikę letniego pałacu cara Aleksieja Michajłowicza, gdzie goście mogą doświadczyć tradycyjnego rosyjskiego posiłku. Jest tu także cerkiew Świętego Mikołaja, nazwanej na cześć patrona rzemiosła i handlu, która, będąc wysoka na 46 metrów, jest najwyższym drewnianym kościołem w kraju.

Obok Kremla Izmailovo Kremlin w Moskwie znajduje się przełomowy targ na świeżym powietrzu, którego początki sięgają XVII wieku, kiedy był to awangardowy targ sprzedający oryginalne obrazy, wyroby rzemieślnicze i inne. Rynek jest teraz połączony z Kremlem Izmailovo Kremlin drewnianym mostem. Wyglądając jak miasto, z zadaszonymi straganami wyłożonymi labiryntem chodników, jest on podzielony na dwa poziomy: wernisaż pamiątek i tradycyjne rękodzieła oraz pchli targ dla wszystkich innych.

W bazarze uczestniczą kupcy z regionów całej Rosji i jest on ulubionym miejscem zakupów zarówno mieszkańców, jak i turystów, przepełnionym różnorodnymi przedmiotami, od książek, koszy, zabawek i mebli retro, po pamiątki sowieckie, czapki futrzane, lalki i tradycyjne dzieła sztuki.

Wejście na Izmailovo Kremlin jest jak cofnięcie się w czasie. Najbardziej popularny w okresie letnim i w weekendy kompleks i jego labiryntowy rynek są równie urokliwe w cichych, niezatłoczonych godzinach.

Informacje praktyczne

Dostęp do Kremla  Izmailovo Kremlin i targu jest łatwy, a stacja metra Partizanskaya znajduje się 10 minut spacerem stąd. Alternatywnie możena użyć stacji Izmailovo w Moscov Central Circle (MCC).

Kreml  Izmailovo Kremlin w Moskwie (Rosja) jest zatłoczony w ciągu dnia i znacznie spokojniejszy wieczorem. Wewnętrzny dziedziniec jest bardzo dobrze oświetlony po zmroku, w przeciwieństwie do zewnątrz.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

24 3-ya Parkovaya ul.
Moskwa
Rosja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.