Klasztor Tsambika

Klasztor Tsambika to przepiękny kościół umieszczony na szczycie góry i naprawdę warto przebyć stroną ścieżkę wypełnioną schodami, aby zobaczyć zarówno świątynię, jak i widok na złote brzegi wyspy.

Pary nowożeńców i kobiety zmagające się z niepłodnością od lat wędrują po schodach prowadzących do greckiego kościoła prawosławnego na szczycie tej góry, prosząc o błogosławieństwo dla dziecka. Niektóre pary znane są nawet z tego, że nazywają swoje dzieci "Tsambiko" (chłopiec) lub "Tsambika" (dziewczynka) na cześć ich wizyt w klasztorze.

Wielu z tych pielgrzymów przynosi figurki woskowe niemowląt lub swetry jako ofiarę dla Maryi Dziewicy. Kosze pełne nagich małych lalek dodają kościołowi Tsambika w Grecji niesamowitego, trochę ponurego nastroju. Wyglądają trochę nie na miejscu wśród religijnych dzieł sztuki zdobiących jej ściany i kamienia, który tworzy podłogę.

Nawet jeśli nie zamierzacie zostać rodzicem w najbliższym czasie, przebycie wielu schodów do kościoła Tsambika jest nadal warte wysiłku, gdyż miejsce oferuje spektakularne widoki. Spójrzcie na wybrzeże, a zobaczycie błękitnozieloną wodę rozciągającą się między piaszczystym brzegiem a odległym horyzontem. Zwróćcie swoją uwagę w stronę środka wyspy, a znajdziecie zielone wzgórza skąpane w śródziemnomorskim słońcu Grecji.

Informacje dodatkowe

Parking dostępny na dole wznoszenia. Schody do klasztoru Tsambika są ponumerowane.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Rodos
Grecja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.