Współrzędne geograficzne:
47°37'53"N, 13°0'15"E

Kopalnia soli w Berchtesgaden

Urocze niemieckie miasto Berchtesgaden w Alpach Bawarskich zyskało wiele bogactwa na przestrzeni lat, wykorzystując miejscową kopalnię soli, która stanowiła trzon gospodarki miasta, i ku czci tego dziedzictwa Kopalnia Soli w Berchtesgaden jest teraz otwarta dla zwiedzających , oferując jazdę pociągiem i pokaz świateł laserowych.

Wydobywanie soli na tym obszarze rozpoczęło się już pod koniec XI wieku, o czym wiemy z licznych wzmianek o takim przemyśle znalezionym wśród historycznych dokumentów z tamtych czasów. Jednak istniejąca dziś kopalnia  powstała dopiero w XVI wieku, stając się pełnoprawną instytucją państwową do połowy XIX wieku.

Podczas gdy kopalnia była w eksploatacji, tylko goście specjalni byli dopuszczani w głąb głębin, ale ponieważ znaczenie kopalni ulegało w ciągu lat powolnemu zmniejszaniu, bramy do kopalni były coraz częściej otwierane.

Obecnie kopalnia soli w Berchtesgaden jest pełnoprawną atrakcją turystyczną, otwartą dla wszystkich chętnych. Miasto jest niezmiernie dumne ze swojego dziedzictwa „białego złota” i pokazuje je entuzjastycznie. Kiedy goście przybywają do kopalni, otrzymują kombinezony górnicze przed wejściem do malutkiego pociągu, który zabiera ich w głąb tuneli. Pod ziemią znajduje się wiele starych kawałków wielkiego urządzenia górniczego, które nadal mają wiele połysku.

Jeśli jednak cała ta historia górnicza nas nie interesuje, znajdziemy tu dwie drewniane zjeżdżalnie, którymi możemy zsunąć się na niższe poziomy. Tam, na dole, jest lustro, które jest piękne samo w sobie, ale któremu nadano pewien nowoczesny styl wraz ze stworzeniem pokazu o nazwie "światło i dźwięk", który przy użyciu świateł laserowych, głośnej muzyki i dyskotekowego klimatu rozbudzi każdą wyobraźnię.

Wydobywanie soli może być wyczerpującym przedsięwzięciem, ale kopalnia Berchtesgaden jest chyba jedynym miejscem na świecie, w którym ta praca może być trochę taneczna.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Berchtesgaden, 83471
Niemcy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.