Współrzędne geograficzne:
36°49'46"S, 174°25'47"E

Kolonia Australijskich Głuptaków w Muriwai Beach

Przytrzymaj rozwiewające się włosy, ponieważ wiatry w Muriwai Beach wyślą wszystko, czego nie pilnujesz, w długi lot. Dzieje się tak nawet czasem z ptakami w pobliskiej kolonii Morusów (Tākapu / Australijskie Głuptaki) w Nowej Zelandii.

Tākapu to imię Maoryskie dla tych południowych ptaków morskich, które pochodzą z Nowej Zelandii i są znane z zakładania kolonii na całe życie. Samica składa jedno blade jasnoniebieskie jajo i współtowarzyszy mu z partnerem podczas wylęgu, osłaniając i karmiąc młodego głuptaka australijskiego.

W czwartym miesiącu młody Tākapu (pol. Głuptak Australijski) wyrusza w podróż o długości 2700 kilometrów przez Morze Tasmańskie na wschodnie wybrzeże Australii. Podróż trwa od 8 do 14 dni i powtarza się cztery lata później, kiedy ptaki powracają do Nowej Zelandii w celu rozmnażania.

Po powrocie do Nowej Zelandii dorosłe głuptaki zazwyczaj nie migrują ponownie. Spędzają wiosnę i lato w kolonii lęgowej, a w miesiącach zimowych rozpraszają się na lokalne wody przybrzeżne. Rozmnarzanie odbywa się w dowolnym czasie od połowy września do połowy grudnia. W marcu lub kwietniu upierzone głuptaki australijskie są gotowe do migracji.

Dodatkowe informacje o Muriwai Beach

Muriwai znajduje się w oddaleniu około godziny drogi samochodem od lotniska w Auckland (w zależności od natężenia ruchu).

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

449-453 Motutara Rd
Muriwai
Nowa Zelandia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.