Stara drewniana kolejka linowa w mieście Stuttgart

Od 1929 roku ta stara drewniana kolejka linowa łączy cmentarz w środku lasu z miastem Stuttgart w dolinie ponad 90 metrów poniżej.

W przypadku pogrzebów kolejka linowa jest wygodną formą transportu na miejsce pochówku, ale każdy może cieszyć się krótką przejażdżką z widokiem na miasto, ponieważ kolejka linowa jest częścią lokalnego systemu transportu publicznego. Po prostu raz na jakiś czas możemy mieć w wagonie ciekawe towarzystwo :-)

Dla odwiedzających miasto spacer po lesie wokół cmentarza jest ulubionym ucieczką od zgiełku miejskiego życia. Znajdziecie tam groby lokalnych przemysłowców, filozofów, malarzy, polityków, pisarzy, muzyków, a nawet niemieckiego prezydenta.

Stara drewniana kolejka linowa w mieście Stuttgart wykonana jest z drewna tekowego i mahoniowego i są pięknie zachowane. Oba wagony są połączone długim kablem i używają tylko jednego toru, z wyjątkiem środka, gdzie znajduje się miejsce, w którym wagony się wymijają.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Südheimer Platz
Stuttgart
Niemcy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.