Bambusowy szlak Tenryu-Ji i Klasztor Niebiańskiego Smoka

Klasztor Niebiańskiego Smoka lub Tenryu-ji w Kioto, Japonia jest najbardziej znany ze swojego ogrodu zen, długiej i krętej ścieżki wyłożonej tysiącami strzelistych bambusowych łodyg.

Tenryū-ji - bardziej formalnie znana jako Tenryū Shiseizen-ji lub Klasztor Niebiańskiego Smoka - jest główną świątynią gałęzi Tenryū buddyzmu Rinzai Zen, znajdującą się w mieście Kioto. Założona przez Ashikagę Takauji w 1339 roku i pierwotnie kierowana przez Musō Soseki, świątynia została zbudowana głównie w celu czczenia Gautamy Buddy. Podczas gdy reszta świątyni została odbudowana po spaleniu, ogród zen przetrwał nieprzerwanie od momentu zasadzenia.

Jako świątynia spokrewniona zarówno z rodziną Ashikaga, jak i cesarzem Go-Daigo, cieszy się wielkim szacunkiem i zajmuje pierwsze miejsce wśród tak zwanych Pięciu Gór Kioto, czyli Kioto Gozan. W 1994 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako część „Zabytków starożytnego Kioto”.

Na bambusowy szlak Tenryu-Ji w Japonii można dostać się przez tak zwaną Bramę Północną, wychodzącą z klasztoru Niebiańskiego Smoka.

Informacje dodatkowe

Do Tenryu-ji można dojechać autobusem miejskim lub pociągiem JR ze stacji Kioto do stacji Saga Arashiyama (po japońsku: 嵯峨 嵐山 駅). Zjedźcie południowym wyjściem i idź ulicą przez około 200 metrów, a następnie skręćcie w prawo tuż przed wejściem na tory kolejowe (inna linia). Tą drogą dotrzecie prosto do Tenryu-Ji (Klasztor Niebiańskiego Smoka, Kioto, Japonia) po ok. 350 metrach.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Ukyō
Kioto, 616-8385
Japonia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.