Centrum Rozrywki Khan Shatyr

Nowa stolica Kazachstanu Astana jest usiana niezwykłymi dziełami nowoczesnej architektury, których klejnotem jest centrum rozrywki Khan Shatyr. Ogromny przezroczysty namiot o wysokości 150 m i powierzchni 140000 m2, który został celowo zbudowany, aby zapewnić ludności Astany ulgę w trudnym zimowym klimacie północnego Kazachstanu.

Khan Shatyr został zaprojektowany przez brytyjskiego architekta Normana Fostera, który jest również odpowiedzialny za piramidalny Pałac Pokoju i Pojednania - kolejny z architektonicznych cudów Astany.

Wewnątrz ogromnej struktury Khan Shatyr w Astanie (Kazachstan) znajduje się wiele rozrywek, takich jak park, rzeka dla łodzi, pole do minigolfa, centrum handlowe, a nawet kryta plaża. Niezależnie od ekstremalnych temperatur zewnętrznych temperatura wewnętrzna jest umiarkowana przez cały rok, wahając się między 15 a 30 stopni celsjusza, co osiąga się poprzez zastosowanie infiltrowanego światła słonecznego, a także systemów ogrzewania i chłodzenia powietrzem.

Chan Szatyr został odsłonięty przez prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa w 2006 roku i został otwarty w 2010 roku, w 70-te urodziny Nazarbajewa. Będąc zimą w stolicy Kazachstanu, Khan Shatyr zapewnia niemal urlopowe miejsce w centrum Astany.

Informacje Dodatkowe

Adres Centrum Rozrywki Khan Shatyr to 37 Turan Ave, Astana,Kazachstan.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

37 Turan Ave
Astana
Kazachstan
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.