Kawiarnia potworów Kawaii Monster Cafe

Jeśli ktoś jest odpowiedzialny za ekstrawagancki styl dzielnicy Harajuku w Tokio, to jest nim projektant Sebastian Masuda. Po sukcesie swojego butiku "6% DOKIDOKI", Masuda zaczął współpracować z gwiazdą muzyki pop Kyary Pamyu Pamyu. Jego najnowszym przedsięwzięciem jest tzw. Kawiarnia Potworów o naazwie Kawaii Monster Cafe Shibuyi, która łączy hiper-słodką estetykę dziecięcego programu telewizyjnego z odrobiną mrocznego przerażenia.

Restauracja Kawaii Monster Cafe ma pokazywać ducha samego Harajuku - kolorowego, głośnego, efektownego, pochłaniającego wszystko na swojej drodze.

Odwiedzający wchodzą do kawiarni przez usta potwora o oczach w okularach i natychmiast witają ich karuzele naturalnej wielkości gumowatych niedźwiedzi, miętówek, babeczek i innych słodyczy. Stąd goście mają do wyboru cztery różne sekcje gastronomiczne. Mushroom Disco (Grzybowe Disko) ma psychodeliczną kabinę siedzącą pod pokrywą gigantycznych, wielokolorowych grzybów. Mleczne Stanowisko jest zdecydowanie urocze, gdzie głowy królika i jednorożca piją z żyrandoli z butelek dla niemowląt. W barze Experiment goście mogą popijać koktajle w podziemnym blasku meduzy indygo. Wreszcie, Mel-Tea Room otacza swoich gości filarami pastelowych makaroników i matowych boazerii.

Kelnerzy pasują również do tematu restauracji i kawiarni Kawaii Monster Cafe w Tokio. Każdy pasuje do jednego z pięciu archetypów Monster Girl: "Dziecko" jest słodkie i podobne do kociaka, "Cukierki" są ekscytujące i neonowe, "Lalki"chodzą w czerwonych kokardkach i falbanach, mamy tu też kosmitów i seksowne cyber-gotki.

Nawet jedzenie w restauracji Kawaii Monster Cafe (Tokio, Japonia) przypomina coś z zabarwionego tęczą koszmaru. Możemy na przykład zamówić sałatkę z cukierkami czy tzw. "Pastę malarza", kupę wielobarwnego makaronu na palecie artysty z lodami, ciastkami, lukrem i owocami.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

YM Square 4F
Tokio
Japonia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.