Kawiarnia Dreamy Camera Cafe

Usytuowana w sennej wiosce na obrzeżach Seulu, kawiarnia Dreamy Camera Cafe pozwala swoim klientom wpełznąć do gigantycznego aparatu i spojrzeć przez drugą stronę wielkiego obiektywu.

Zbudowana przez byłego pilota i zapalonego kolekcjonera aparatów, kawiarnia Dreamy Camera Cafe niedaleko Yangpyeong w Korei Południowej góruje nad pobliskim domem właściciela. Wewnątrz znajdują się dwa piętra przytulnej kawiarni z wystrojem zdominowanym przez zabytkowe aparaty, od miniaturowych zabawek po prawdziwe zabytkowe urządzenia.

Każde piętro ma duże okno wykuszowe, które razem, z zewnątrz, tworzą podwójne soczewki kamery Rolleiflex, według której modelowany jest budynek. Wystrój wnętrza kawiarni jest również powiązany z fotografią, z negatywami filmowymi leżącymi na każdym stoliku, a nawet papierem toaletowym, który wygląda jak rolka filmu.

Podczas gdy pierwsze piętro kawiarni Dreamy Camera Cafe niedaleko Seulu jest swego rodzaju muzeum aparatów fotograficznych, na drugim piętrze znajduje się niewielka galeria fotografii, do której patronów zapraszamy, aby spróbować i zgłosić własne prace. Ewentualnie można się tu po prostu cieszyć niesamowitym, nieprzerwanym widokiem na góry Korei.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy fanami aparatów fotograficznych, kawy, czy po prostu oszałamiających widoków, w kawiarni Dreamy Camera Cafe znajdziemy zawsze coś dla siebie. Ta wyjątkowa kawiarnia jest zdecydowanie jedną z najbardziej malowniczych budowli na świecie.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Yangpyeong
Korea Południowa
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.