Kawiarnia Christon

Chrześcijaństwo istnieje w Japonii, ale nie ma tak ważnej historii, jak w wielu krajach zachodnich. Być może dlatego właściciele restauracji mogą spokojnie stworzyć średniowieczną kawiarnię o tematyce katolicyzmu, wypełnioną Maryjami i Jezusami, i jeszcze zamienić to w kwitnący biznes.

Pod sklepionymi sufitami, świecznikami, okazałymi aksamitnymi zasłonami, błyszczącymi złotymi i marmurowymi blatami, witrażami i polerowanymi drewnianymi ołtarzami goście mogą zapomnieć, że nie są w katedrze. Posągi Chrystusa płaczące krwią i Maryi błogosławią tu każdy zakamarek. W restauracji jest też zdecydowanie gotycki element: gargulce wyłaniają się w rogach, a menu są w kształcie krzyża i trumny, na dodatek muzyka organowa przygrywa do posiłku. Koktajle takie jak "Mały Diabeł" i "Joanna d'Arc" podawane są z mieszadełkami w kształcie krzyża.

Diamond Dining, firma restauracyjna odpowiedzialna za niektóre z najbardziej znanych japońskich kawiarni koncepcyjnych, rzekomo zebrała katolickie antyki w Europie i Ameryce Południowej i przetransportowała je do Japonii. Oryginalna Kawiarnia Christon (Christon Café) znajduje się w Osace, ale jej popularność doprowadziła do otwarcia dwóch kolejnych lokalizacji w Tokio (jednej w Shibuya i tej w Shinjuku), a także jeszcze jednej w Fukuoce.

Restauracja stała się popularnym miejscem tzw. spotkań "joshikai" (tylko dla kobiet), szczególnie grupy Gothic Lolitas (Gotyckie Lolity), które pasują do scenerii w ich czarnych koronkach. Po godzinach kawiarnia Christon Café zamienia się w klub nocny.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

5-17-13 Shinjuku Sankocho Heim 8-9F
Tokio
Japonia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.