Kaplica na Wzgórzach

Ozdobny drewniany kościół, znany po prostu jako Kaplica na Wzgórzach, został wybudowany, aby pomieścić luterański program radiowy i opierał się zarówno na architekturze, jak i budownictwie na starożytnych norweskich kościołach.

Ukończony w 1969 roku, ozdobny kościół został zbudowany przez ks. Conrada Thompsona, luterańskiego ministra, który wcześniej spędzał czas w Norwegii i zakochał się w rustykalnym stylu norweskich historycznych kościołów. Budynek został zbudowany, aby wielebny miał gdzie mieszkać oraz jako dom dla audycji radiowej "Luterańskie Nieszpory", i został oparty na słynnym norweskim kościele Borgund, który przetrwał w Norwegii aż od czasu jego budowy około roku 1150. Thompson faktycznie zachwycił się oryginalnymi planami starożytnego Borgunda i zbudował Kaplicę na Wzgórzach, która miała być jego dokładną repliką.

Podobnie jak oryginał, kościół w Południowej Dakocie został zbudowany prawie w całości z drewna, w tym z drewnianych kołków, które trzymają całość razem. Spekulowano, że to zdolność drewna do rozszerzania się i kurczenia przez wieki pozwalała kościołowi w Borgund przetrwać tak wielki okres czasu. Zarówno wnętrze, jak i zewnętrzna część Kaplicy na Wzgórzach pokryte są skomplikowanymi rzeźbami, które zostały wytrawione zarówno przez miejscowych rzemieślników, jak i norweskiego specjalistę, który został sprowadzony, aby odtworzyć motywy oryginalnego kościoła.

Oprócz repliki kaplicy wybudowano także dwie inne budowle z tradycyjnym dachem z darni. Nieszpory luterańskie były transmitowane z jednego z budynków z torfu do 1975 roku. Jednak kaplica na wzgórzach do dziś jest własnością i jest zarządzana przez kościół luterański. Jest to popularne miejsce na wesela i miejmy nadzieję, że przetrwa tak długo, jak długojak jej norweski odpowiednik.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

3788 Chapel Ln
Rapid City, Dakota Południowa, 57702
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.