Kanion Fjaðrárgljúfur

Fjaðrárgljúfur (aka Fjadrargljufur) to kanion położony nieco na uboczu słynnej obwodnicy Islandii. Mając zaledwie ponad kilometr długości, z pewnością nie jest tak duży jak inne potężne kaniony świata. Ale braki te absolutnie nadrabia swoim pięknem.

Kanion Fjadrargljufur na Islandii składa się z wielu niesamowitych formacji skalnych. Rozpościerają się ku niebu, otaczając rzekę niczym olbrzymi, odziani w trawę strażnicy. Trasa spacerowa prowadzi przez szczyty skał, kończąc się w miejscu, które pozwala turystom poczuć się tak, jakby stali na szczycie królestwa wysublimowanych cudów natury.

Kiedy rzeka wybiła się spod lodowców i wyrzeźbiła ziemię około dwa miliony lat temu, stworzyła też dziwne wzory geologiczne. Ściany sterczą i odstają, skręcając tam iz powrotem, aby woda przybrała kształt niebieskiego węża przesuwającego się po kanionie Fjadrargljufur.

Majestatyczny kanion przecina łatę bujnej zielonej ziemi. Rzeka przepływa przez zieloną rozpadlinę, odbijając kolory nieba i chmur w falującej wodzie.

Cały kanion Fjaðrárgljúfur ma czarującą atmosferę. To rodzaj krajobrazu, w którym spodziewasz się zaraz zobaczyć elfy lub wróżki wynurzające z wielu zakamarków. Kanion w Islandii zyskuje jeszcze bardziej sugestywną aurę w mokry, ponury dzień, gdy chmury pokrywają niebo, a rzeka pęcznieje i pada deszcz.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Route 206
Islandia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.