Puste miasto Kangbashi

Kangbashi, czyli "Puste miasto", to nowoczesne miasto duchów. Zaprojektowane, aby pomieścić ponad milion osób, opuszczone miasto jest obecnie prawie całkowicie bezludne.

W przeciwieństwie do typowych miast duchów, Kangbashi nigdy nie miał tętniącej życiem populacji stałych mieszkańców. Wolna metropolia została zbudowana w 2004 roku w ramach projektu robót publicznych mających na celu rozwój społeczności Ordos. Krajobraz miejski jest pełen wystawnych budynków mieszkalnych, nowoczesnych wież biurowych, muzeów, boisk sportowych i teatrów. Po prostu nikt ich nigdy nie zaczął używać.

Z pewnością nie brakuje nabywców w okolicy. Region ma drugi najwyższy PKB na mieszkańca w Chinach ze względu na ogromne zasoby węgla i gazu ziemnego. Większość budynków i mieszkań została już sprzedana. Mimo to większość kupujących nie przenosi się do miasta i miato Kangbashi wciąż pozostaje w większości opuszczone.

Najbardziej aktualna liczba szacuje, że populacja rozrastającej się społeczności wynosi około 20 000 do 30 000 osób, chociaż wraz z malejącymi wartościami nieruchomości na tym obszarze liczba ta prawdopodobnie spadnie. Jednym z wyjaśnień tego zjawiska jest to, że większość mieszkańców Ordo ma już domy w Dongsheng, mieście położonym zaledwie 15 kilometrów od Kangbashi, a nowe mieszkania kupili prawdopodobnie na wynajem. Z drugiej jednak strony, przynajmniej w mieście nie ma kolejek.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Kangbashi New Area
Eerduosi Shi
Chiny
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.