Współrzędne geograficzne:
7°58'54"S, 112°38'17"E

Kampung Tridi Malang

Wędrówka wąskimi uliczkami Kampung Tridi w mieście Malang jest jak wkroczenie w cudowny świat tęczowych kolorów. Parasole zdają się zwisać w powietrzu nad  każdym przejściem w wiosce, a wszędzie dostrzec można murale wymalowane na ścianach.

Podobnie jak Kampung Warna-Warni, kolorowa wioska po drugiej stronie rzeki, okoliczne budynki zostały pomalowane tęczowym zestawem jasnej farby. Ale Kampung Tridi poszedł o krok dalej. Jego mieszkańcy wymalowali na ścianach także ogromne malowidła, z których wiele wydaje się niemal trójwymiarowych, dzięki czemu wioska w Malang zyskała przydomek "Indonezyjska wioska 3D".

Murale w Kampung Tridi wIndonezji szybko stają się atrakcjami turystycznymi przyciągającymi zwiedzających w to tętniące życiem miejsce. Ludzie świetnie się bawią pozując pod ogromnymi zwierzętami lub stojąc obok popularnych postaci z kreskówek, które wyglądają, jakby wychodziły ze ścian.

Kampung Tridi nie jest jedyną malowaną wioską w mieście Malang. Pierwszym było Kampung Warna-Warni (dosłownie Malowana Wioska), która została pomalowana w 2015 roku. Na początku 2017 roku Kampung Putih (Biała Wioska) została pomalowana na biało, z szarymi dachami i zielonymi akcentami. Najnowszym projektem malarskim była Kampung Biru Arema, niebiesko-fioletowa wioska ukończona na początku 2018 roku.

Te malowane wioski robią więcej niż tylko cieszą oko. Jasnym jest, że te dziwaczne prace malarskie mają na celu ożywienie społeczności. Przyciągając turystów (i ich pieniądze), niezwykła sztuka pomaga pobudzić lokalną gospodarkę.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wsie Warna-Warni, Tridi oraz Biru Arema doskonale widać z pobliskich mostów i z przejeżdżających pociągów pasażerskich. Kampung Putih znajduje się kilka mil na północny wschód.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Jl. Temenggungan Ledok
Blimbing
Indonezja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.