Pływająca Restauracja Jumbo Kingdom

Pierwsze pływające restauracje powstały w Hongkongu w porcie Aberdeen Harbour i na przestrzeni lat zaczęły pojawiać się także w innych miejscach, ale żadna z nich nie jest tak duża i kultowa jak tętniąca życiem chińska kraina czarów, zwana Jumbo Kingdom.

Będąca jedną z największych pływających restauracji na świecie, restauracja Jumbo Floating została zbudowana w 1976 roku po latach planowania i wydania na nią milionów dolarów. Niesamowita barka posiada ponad cztery piętra restauracji i atrakcji, od eleganckich restauracji po herbaciarnie i winiarnie. Będąc w stanie pomieścić ponad 2300 gości na raz, pływający gigant jest prawie jak małe miasto samo w sobie, z wielkimi schodami i wąskimi przejściami pomiędzy różnymi miejscami.

Same restauracje na Jumbo Kingdom w Hong Kongu słyną szeroko z owoców morza, jednak to sam zewnętrzny wygląd łodzi zapada zwykle najbardziej w pamięć. Statek został zaprojektowany przez budowniczego Jumbo Kingdom, doktora Stanleya Ho, który jest również znany jako "Król hazardu", ze względu na jego 40-letni monopol na przemysł hazardowy Makau. Pływająca restauracja wygląda tak, jak wyglądał starożytny chiński pałac królewski. Wszystko uzupełniają liczne światła i neony, co daje razem obiekt jak z filmu science-finction, łącząc w sobie nowoczesność XXI wieku i tradycyjną chińską architekturę.

Pływająca restauracja Jumbo Kingdom jest zacumowana w porcie w Hong Kongu i raczej łatwo ją znaleźć, zważywszy na jej rozmiary i wygląd.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Shum Wan Pier Drive
Wong Chuk Hang
Hongkong
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.