Jezioro Grüner See

Jezioro Zielone (Grüner See) w Austrii spędza swoje jesienie i zimy jako łagodne jezioro z popularnymi szlakami turystycznymi wokół jego brzegu. Jednak gdy na początku wiosny śniegi topnieją, woda spływa z okolicznych gór do jeziora, podnosząc poziom wody z jednego lub dwóch metrów do dziesięciu, pokrywając pobliski park nieskazitelnie czystą lodową wodą.

Przez większą część roku okolice Zielonego Jeziora to dobre miejsce na alpejską wędrówkę. W górach z rześkim powietrzem, z dala od miasta, goście przyjeżdżają na spacer po niewielkim akwenie, górskiej łące i otaczającym ją lesie.

W cieplejszych miesiącach odwiedzający jezioro Grüner See w Austrii zmieniają buty turystyczne na płetwy oraz sprzęt do nurkowania i nurkują wokół imponującego jeziora. Ryby pływają wokół ławek w parku, a nurkowie pływają po mostach. Dno pokryte jest trawą, co nadaje dużej części jeziora zielony odcień, a także nadaje mu nazwę. Pensjonat w pobliżu jeziora jest popularnym punktem wyjścia dla nurków, którzy zjeżdżają się, aby doświadczyć surrealistycznego zwiedzania parku leżącego pod łagodnymi falami.

Wiosną linia brzegowa jeziora Grüner See zaczyna się zmieniać, podnosząc się stopniowo aż do samego lata. Woda osiąga wartość szczytową około czerwca, ponieważ dopiero wtedy spływa większość wody z gór i zaczyna ustępować w lipcu. Nurkowie z całego świata zbierają się w maju i czerwcu na jedno z najbardziej wyjątkowych doznań nurkowych na świecie, omijając żwirowe ścieżki i krzaki, przemierzając sezonowe środowisko w stylu Atlantydy, które wkrótce powróci do przeciętnego poziomu normalnego parku.

W jeziorze Grüner See w Austrii żyją też niektóre organizmy wodne, takie jak małe ryby i podwodne owady, ale nic większego niż pstrąg, dlatego nie trzeba się niczego obawiać i po prostu zanurzyć się w wodach Zielonego Jeziora.

Jak dojechać do jeziora

Aby dojechać do austriackiego jeziora Grüner See, należy kierować się drogą L111 na północ do jej końca i skręcić w Hinter See Weg lub Schattenberg, po czym skręć w prawo w Gasthof Seehof (pensjonat nad jeziorem).

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Grüner See
Tal, 8612
Austria
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.