Jaskinie Cango

Położone w pobliżu znanych gór Swartberg, jaskinie Cango w Republice Południowej Afryki to zdecydowanie ogromne jaskinie naciekowe, z ogromnymi salami i wysokimi formacjami, znanymi jako największe w Afryce.

Wejścia do jaskiń Cango w RPA zostały odkryte przez artefakty, które zostawili mieszkańcy żyjący tu w średniowiecznych i późniejszych epokach kamienia. Jaskinie, odkryte w 1780 roku przez farmera Jacobusa Van Zyl, są obecnie popularnym miejscem turystycznym, mimo że tylko 1/4 ich ogromnego obszaru jest otwarta dla zwiedzających.

W jaskiniach Cango możemy wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem (w języku angielskim, afrykańskim, niemieckim i francuskim) oraz tzw. "Adventure Tour", podczas którego wejdziemy do niektórych trudniejszych do poruszania się jaskiń i tuneli.

Informacje praktyczne

Jaskinie Cango w Republice Południowej Afryki (RPA) znajdują się około 29 kilometrów drogą R328 na północ od miasta Oudtshoorn.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

84 Kerk Street
Oudtshoorn, 6620
Afryka Południowa
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.