Współrzędne geograficzne:
45°45'14"N, 25°10'4"E

Jaskinia Świątynna Sinca Veche

Tajemnicza jaskinia, znajdująca się na obrzeżach rumuńskiej wioski Sinca Veche, przez wieki otrzymała wiele nazw, np. "Jaskinia Świątynna Sinca Veche", "Klasztor" czy "Świątynia Przeznaczenia". Jednak bez względu na to, która z nazw przypadnie Wam do gustu, pochodzenie i cel tej podziemnej kaplicy jest równie enigmatyczny.

Podczas gdy oryginalni budowniczowie jaskini Sinca Veche są nieznani, powstanie tego miejsca datuje się na około 7000 lat temu. Niezależnie od tego, kto pierwotnie zbudował jaskinię, było to miejsce obrzędów wielu różnych religii, o czym świadczy chociażby ciekawe połączenie licznych odmiennych symboli religijnych wyrytych w ścianach jaskini.

Tak więc znajdziemy tutaj nie tylko Gwiazdę Dawida, ale także chiński symbol yin-yang, jednak dziwne jest to, że nie ma tu chrześcijańskich krzyży, mimo że znajdziemy tutaj inne dowody chrześcijańskiego odprawiania obrzędów (PS. Obecnie znajduje się tu krzyż, jednak został on dodany współcześnie).

Klasztor i świątynia w jaskini składa się z dziewięciu różnych pomieszczeń, z których dwa działają jako oddzielne kaplice. Światło wpada do jaskini z szeregu niskich okien i wysokich, kominowych "dziur" w suficie. Mówi się, że te szczeliny zostały wywiercone w taki symboliczny sposób, aby światło i energia wpadały przez nie na wiernych i kapłanów. Spekuluje się też, że w świątyni jest ukryty tunel prowadzący do pobliskiej fortecy, jednak nie wydaje się to prawdopodobne.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Strasse 104E
Șinca
Rumunia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.