Współrzędne geograficzne:
37°21'4"N, 128°47'24"E

Jaskinia Hwaam Cave

Położona w hrabstwie Jeongseon, godziny jazdy od Seulu, jaskinia Hyaam Cave to jedyne w swoim rodzaju muzeum górnicze i miejsce które nie obawia się zainstalować kilku kreskówkowych goblinów, aby zwiększyć swoją popularność.

Znana niegdyś jako kopalnia złota Cheon Po, jaskinia Hwaan Cave jest największą jaskinią wapienia w Azji i była niegdyś piątą najbardziej produktywną kopalnią złota w Korei. Kopalnie i podłączony do nich system jaskiń są teraz otwarte dla zwiedzających jako muzeum górnicze i atrakcja turystyczna. Odwiedzający wjeżdżają na szczyt kopalni kolejką jednotorową, a następnie schodzą w dół przez jaskinie, przechodząc przez kilka wyraźnie przedstawionych części historii obiektu.

Podczas pierwszej części wycieczki goście mogą przyjrzeć się historii techniki kopalni. Manekiny górnicze są wystawiane na stanowiskach roboczych, są tu też pneumatyczne machiny. W tej sekcji znajdują się również żyły złota, które pozostały w ścianach skalnych, które można oglądać przez lupy.

Idąc w dół pozornie niekończącymi się, niesamowitymi schodami, które są oświetlone jaskrawymi kolorami, rzeczy stają się dość szybko surrealistyczne, gdy wkraczamy w "Złotą Fantazję". W tej sekcjinajdziemy liczne tablice, przy których figurki goblinów opowiadają historię i znaczenie złota na świecie.

Po opuszczeniu fantastycznych stworzeń goście zostają wprowadzeni do krainy czystego złota (niestety jest to tylko farba). Wyświetlacze i filmy edukacyjne pokazują złote przedmioty, które wyglądają jak coś z bajki. Sztabki złota, monety i inne artefakty prezentowane są w tym spektaklu bogactwa.

Przed opuszczeniem jaskini Hwaam Cave w Korei Południowej, ostatnią atrakcją jest ogromna jaskinia końcowa, w której znajdują się jedne z najbardziej spektakularnych stalaktytów i stalagmitów w kraju. Jaskinia jest przedstawiona jako naturalna katedra z posągami Matki Boskiej, Buddy i innych religijnych ikonografii.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Hwaam-myeon
Jeongseon, 233-804
Korea Południowa
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.