Huta żelaza Volklinger

Kiedy Völklinger Hütte (Huta żelaza Völklinger, Niemcy) została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1994 roku, był to pierwszy obiekt przemysłowy, który został uhonorowany na tej liście. Jako jedna z najstarszych i najbardziej nienaruszonych dziewiętnastowiecznych i dwudziestowiecznych hut w regionie, pozostaje integralnym miejscem historii przemysłu kraju.

Huta żelaza jest zdumiewająco duża i góruje nad otaczającym miastem Völklingen w Niemczech. Została zamknięta w 1986 roku, a obecnie turyści mogą zwiedzać zardzewiałe maszyny w obszarach produkcyjnych.

W Hucie żelaza Völklinger Hütte w Niemczech znajduje się także centrum nauki o nazwie Ferrodrom, w którym odwiedzający mogą dowiedzieć się o nauce robienia żelaza, a wystawy sztuki i koncerty często odbywają się w wielkich halach energetycznych.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Rathausstraße 75-79
Völklingen, 66333
Niemcy
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.