Hotel Ukraina

Cofając się do czasów, kiedy hotel Ukraina w Moskwie został zbudowany, żaden normalny śmierelnik nie miał prawa wstępu do tzw. Siedmiu Sióstr, grupy wieżowców w Moskwie pobudowanych w latch 1947 - 1953.

W tamtych czasach, kiedy nastała Zimna Wojna, o budynkach mówiono niesamowite historie - w jednej z nich mówiono, że szpiczasta kopuła Hotelu Ukraina kryła platformę do wystrzeliwywania rakiet. Bez względu na to, czy była to prawda, Hotel Ukraina stanowił niesamoity widok, szczególnie na kontrastowym tle szarych ulic Moskwy.

Mając 198 metrów wysokości i aż 34 piętra, hotel Ukraina to wciąż najwyższy hotel w Europie. Budynek zaprojektowali Arkady Mordvinov i Wiaczesław Oltuszewski, przy czym ten drugi był w tym czasie czołowym radzieckim ekspertem konstrukcji stalowych.

Hotel położony jest na brzegu rzeki, a budowa tak dużej konstrukcji wymagała fundamentów znacznie głębszych niż linia wodna. Zostało to rozwiązane przez genialny system zatrzymywania wody, wykorzystujący obwód tzw. pomp igłowych wbijanych głęboko w ziemię.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Kutuzovsky prospect 2/1
Moskwa
Rosja
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.