Hotel Tianzi

Pomimo zbliżającego się zakazu "dziwnej architektury", która może okraść świat z fenomenalnych i gigantycznych dzieł sztuki, Chiny dały nam już chwalebny hotel Tianzi, wielopiętrowy gmach złożony z trzech starców w kolorowych, tradycyjnych chińskich strojach.

Polskie tłumaczenie słowa "Tianzi" to mniej więcej "Syn Nieba", co ma sens, biorąc pod uwagę, że brodate postacie, na których modelowany jest hotel, mają bezpośrednio przypominać trzech chińskich bogów. Pochodzące z czasów dynastii Ming (panującej od 1368 do 1644 roku) bóstwa są personifikacjami trzech atrybutów, które łącznie określają dobre życie. Każdy bóg ma także związek zarówno astrologiczny, jak i historyczny.

W środku, w czerwonej szacie, znajduje się Fu. W połączeniu z planetą Jowisz i fortuną Fu uważa się za pomyślną w tradycyjnej astrologii. Prawym antropomorficznym budynkiem w kolorze zielonym jest Lu, bóstwo reprezentujące dobrobyt. Jako taka gwiazda Lu jest gwiazdą dobrobytu, rangi i wpływów. Radosna białowłosa postać po lewej stronie przypominająca Świętego Mikołaja to Shou, który jest ściśle związany z długowiecznością. W chińskiej astronomii jego gwiazdą jest Gwiazda Polarna, która, jak się uważa, kontroluje długość życia śmiertelników. Podobnie jak w tradycyjnej chińskiej ikonografii, Shou zawsze nosi brzoskwinię, a hotel Tianzi nie jest inny, można tu wynająć pokój brzoskwini.

Jak znaleźć hotel Tianzi w Chinach

Hotel Tianzi w Chinach może być koszmarny do znalezienia. W rzeczywistości znajduje się w Xixinyingcun na drodze G102, około godziny na wschód od Pekinu. Współrzędne GPS to 39 57'10.02, 116 52'1.62. Ostrzegamy, że większość internetu powie Ci, że hotel Tianzi jest w zupełnie innych miastach!

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

G102
Chiny
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.