Hotel Ratuszowy Town Hall

Oszałamiający budynek edwardiański z ozdobami w stylu art deco oznacza miejsce wielokrotnie nagradzanego hotelu Town Hall w Wielkiej Brytanii.

Nawet dla tych, którzy nie zostają w hotelu na noc, zdecydowanie warto zajrzeć do hotelu w Londynie, w którym niegdyś mieścił się ratusz. Przynajmniej zatrzymajcie się na jeden z imponujących koktajli teatralnych w barze Viajante. Jeśli jesteście głodni, macie do wyboru albo wyróżnioną gwiazdką Michelin restaurację Viajante (pakiety 6, 9 lub pełny pakiet 12 dań) lub bardziej oszczędny Corner Room, prowadzony przez fantastycznego Nuno Mendesa, jednak tutaj nie będziemy mieli gdzie usiąść.

Niezależnie od tego, co wybierzecie, uroczy personel z przyjemnością pokaże Wam niektóre funkcje budynku, o ile nie przyjedziecie w środku piątkowego szczytu na kolację.

Hotel Town Hall (Ratusz) w Londynie miał odzwierciedlać bogactwo w gminie, a Rada hojnie wydała pieniądze na wspaniałych architektów, rzemieślników i artystów, którzy go ozdobili. Orzech australijski został wykorzystany do obicia sali obrad Rady, mahoniowy w biurze burmistrza, zielony i biały marmur zdobi klatkę schodową, a nawet otwory wentylacyjne zostały pokryte przepięknie wzorzystymi mosiężnymi kratkami.

Budynek został oddany do użytku w latach 30-tych XX wieku jako siedziba uwczesnych władz gminnych i burmistrza, jednak po wchłonięciu miasteczka przez Londyn, przemianował się na Hotel Ratuszowy Town Hall.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Patriot Square
Londyn, Anglia, E2 9AN
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.