Hotel i Pałac Bussaco

Hotel Palace of Bussaco (Pałac Bussaco) w Portuglii, wzniesiony wysoko na wzgórzu w gęsto zalesionym Parku Narodowym Bussaco, regularnie zalicza się do najpiękniejszych hoteli na świecie, głównie ze względu na wygląd i otoczenie.

Kiedy Karmelici Bosi wybudowali swój klasztor w połowie XVII wieku w lesie, nie mieli możliwości poznania międzynarodowej sławy, która spadnie na ich ziemię setki lat później. Po rozwiązaniu i porzuceniu wszystkich klasztorów w całej Portugalii w 1834 roku, król Luis I zobaczył w budowli okazję dla siebie.

Zamiast pozostawić ziemię i jej monumentalne ogrody, by popadły w ruinę, król Portugalii wynajął włoskiego architekta Luigi Maniniego i jego następców Nicola Bigaglia, José Alexandre'a Soaresa i Manuela Joaquima Norte Júnior, aby zaprojektowali wiejską rezydencję dla swojej ukochanej żony, Królowej Marii Pia.

Od 1888 do 1907 roku rzemieślnicy w całym regionie przyczynili się do tego, co można nazwać jednym z najbardziej majestatycznych hoteli na świecie. Chociaż zmieniające się klimaty polityczne zamieniły przeznaczenie Bussaco z pałacu na pałacowy hotel, bogactwo wnętrza ujawnia królewską intencję hotelu, w tym 64 sypialnie, płytki azulejo przedstawiające słynne sceny z portugalskiej historii i literatury oraz niesamowite sufity ze sklepieniem żebrowym.

Koncepcyjna inspiracja Króla Luisa do budowy mało funkcyjnego zamku w lesie (głównie przez brak różnych elementów i asymetrycznemu układowi) w znacznym stopniu opierała się na stylistycznych wpływach popularnych architektów, takich jak słynny budowniczy zamków Ludwig II z Bawarii.

Pod względem architektonicznym, neo-manuelskie fasady portali i sztukaterii nawiązują do innych kultowych portugalskich struktur w stylu manuelińskim, w tym do wieży Belém i klasztoru Hieronimitów.

W końcu wizja romantycznego zacisznego miejsca młodego króla w środku lasu spełniła się, a dzięki temu, że jest to obecnie hotel, może to być spełnienie marzeń również dla nas.

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Estrada Florestal
Luso, 3050
Portugalia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.