Narodowy Hotel Kuby

Hotel Narodowy na Kubie, od dawna zaliczany do najlepszych hoteli na świecie, był obiektem rozrywek dla wyższych warstw społeczeństwa w czasie "złotego wieku" na Hawanie.

Zbudowany w 1930 roku i obsługiwany przez Amerykanów aż do rewolucji kubańskiej w 1959 roku. Jego eklektyczne architektonicznye połączenie stylów Art Deco, Maurów i neokolonialnych odróżnił hotel od innych obiektów na wyspach. Od samego początku miejsce zaczęły odwiedzać przeróżne gwiazdy i sławy ze wszystkich dziedzin kultury. Niewiele miejsc na Ziemi może twierdzić, że gościło Mickey Mantle'a, Ernesta Hemingwaya, Jurija Gagarina, Jeana Paula Sartre, Naomi Campbell i Jesse Venturę.

Co ciekawe, to właśnie tutaj miało miejsce spotkanie i szczyt mafii rodzin Cosa Nostra w 1946 roku, który później Francis Ford Coppola przedstawił w drugiej części filmu Ojciec Chrzestny.

Oprócz splendoru gwiazd i mafii, znajdziemy tu też dwa olbrzymie działa używane w obronie nadmorskiej wyspy i które do dziś pozostają na widocznym miejscu, przypominając gościom, że hotel został zbudowany na szczycie XVIII-wiecznej baterii Santa Clara. Codzienne historyczne wycieczki po hotelu dotykają bardziej delikatnej, najnowszej historii w postaci wzmianek o bunkrze jądrowym, który został tu zbuowany w 1962 roku, kiedy Narodowy Hotel Kuby służył jako siedziba Fidela Castro do obrony powietrznej podczas kubańskiego kryzysu rakietowego. Mniej więcej w tym czasie na trawniku zainstalowano maszyny przeciwlotnicze, a pod ogrodami wykopano wzmocnione rowy, których ślady możemy oglądać do dzisiaj.

Po burzliwej historii liczącej ponad 80 lat, Narodowy Hotel Kuby w Hawanie jest obecnie uznanym przez państwo narodowym pomnikiem, w którym ludzie ze wszystkich środowisk i stron świata mogą zarezerwować nocleg, aby obcować z gigantami historii.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Havana
Kuba
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.