Hacienda Nápoles, posiadłość Pablo Escobara

Znany kolumbijski władca kokainy Pablo Escobar mieszkał kiedyś w tej rozległej posiadłości, spędzając dni na pływaniu poduszkowcami po jeziorach, wędrując wśród swojej kolekcji starych samochodów i spacerując po własnym zoo wypełnionym hipopotamami i egzotycznymi ptakami.

Pablo Escobar został zabity podczas gradu ostrzałów przez kolumbijską policję w 1993 roku, a jego dom Hacienda Nápoles został zniszczony i opuszczony. Od tego czasu został odnowiony - tym razem jako park rozrywki, wystąpiły jednak pewne problemy. Wiadomo, że do domu o takiej sławie ludzie będą się zakradać (raz nawet z koparką) i będą kopać w ziemi w poszukiwaniu skarbu, który według nich ukryty jest gdzieś w domu i posiadłości Pablo Escobara.

Tymczasem cztery hipopotamy importowane przez barona narkotykowego Pablo Escobara rosły i, raz, uciekły z granic posiadłości. W 2009 roku hipopotam o imieniu Pepe został znaleziony 100 kilometrów poza posiadłością i został zabity przez kolumbijskie wojsko. Liczbę dzikich hipopotamów szacuje się obecnie na około 40 sztuk. Rządzi nimi samiec alfa o imieniu, aby było weselej, Pablo.

Dojazd do domu Pablo Escobara Hacienda Nápoles

Hacienda Nápoles (posiadłość Pablo Escobara w Kolumbii) znajduje się 160 kilometrów na wschód od Medellin na trasie numer 60. Odwiedzający mogą nakarmić hipopotamy, zobaczyć rzeczy osobiste barona narkotykowego, a nawet zobaczyć samolot, który przewiózł pierwszy ładunek kokainy Escobara do USA.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Hacienda Nápoles
Route 60
Puerto Triunfo
Kolumbia
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.