Grób Kitty Jay w Dartmoor

Od kiedy się urodziła, Kitty Jay była ciągle maltretowana, porzucana i wykluczana. Jej życie było męczarnią, aż do momentu, kiedy tragicznie odebrała sobie życie tuż przed swoimi dwudziestymi urodzinami. Zapomniana przez ludzi z jej czasów, jednak jej smutna spuścizna została zachowana przez pojedynczy nagrobek w Dartmoor, gdzie spoczywała samotnie przez 200 lat.

Mary Jay została opuszczona przez matkę pod koniec XVIII wieku i przekazana do lokalnego sierocińca. Otrzymała nazwisko J (stylizowane jako Jay), ponieważ była dziesiątą dziewczynką, która przybyła do sierocińca. Aż do wieku nastoletniego Mary była zadowolona z sierocińca, gdzie opiekowała się młodszymi dziećmi, żyjąc bez grosza przy duszy.

Kiedy dorastała, została wysłana na farmę Canna w pobliżu pobliskiego Manaton w Dartmoor, by zarobić trochę pieniędzy. Była zatrudniona do pracy jako pomoc domowa, a także w terenie jako robotnica. W tym momencie życia nadano jej przydomek Kitty, który stał się synonimem rozwiązłości. Wkrótce po przybyciu na farmę została zgwałcona przez parobka i zaszła w ciążę.

Przeklęta przez miejscowych jako ladacznica, została zmuszona do opuszczenia gospodarstwa, ponieważ nikt niechciał zatrudnić takiej dziewczyny. Nie mając gdzie się podziać, zakończyła swoje życie, wieszając się w jednej z poblisskich stodół. Ponieważ popełniła samobójstwo, nie wolno jej było pochować na ziemi kościelnej. Zamiast tego została pochowana na skrzyżowaniu trzech parafii, z których żadna nie zaakceptowałaby jej ani nie pochowała.

Po jej śmierci natychmiast zaczęły się opowieści o nawiedzeniach, ponieważ miejscowi twierdzili, że zakapturzona postać często klęczała przy grobie w świetle księżyca. Legenda mówi, że duch Kitty Jay nawiedza jej grób i całe Dartmoor. Oprócz upiornych wydarzeń, wokół jej grobu prawie codziennie pojawiają się świeże kwiaty, mimo że nie wiadomo, kto je tam umieszcza.

Opowieści o nadprzyrodzonych wydarzeniach w pobliżu grobu przyciągają turystów od lat, którzy mają nadzieję ujrzeć Kitty Jay lub duchy nawiedzające jej samotny grób.

Jak dojechać do grobu Kitty Jay?

Grób znajduje się jedną milę na północny zachód od Hound Tor na zielonym pasie prowadzącym do Natsworthy.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie
Strona miejsca

Adres

Devon, Anglia, TQ13
Wielka Brytania
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.