Grób cesarza Nguyen Khai Dinh

Podążając śladami większości swoich poprzedników rodu Nguyen, cesarz Khai Dinh zaplanował z wyprzedzeniem swoje ostateczne miejsce spoczynku. Kiedy w 1925 roku kopnął w kalendarz, Khai Dinh został pochowany w swoim wspaniałym grobowcu wraz ze złotym wizerunkiem siebie w wewnętrznej komnacie.

To, co wyróżnia grób Khai Dinha od innych wokół Hue w Wietnamie, to architektoniczne połączenie chińskich, wietnamskich i europejskich elementów gotyckich. Ostre smoki strzegą schodów, kamienne słonie i wojownicy na zewnątrz, a na końcu masywne kute bramy przy wejściu. Wewnątrz grobowca cesarza Nguyen Khai Dinh znajdują się osobiste rzeczy i prezenty cesarza, a także niewiarygodnie skomplikowane wzory ceramiki i szkła zdobiące ściany.

Zewnętrzne żelazo i kamień zestawione są z naprawdę wspaniałym wnętrzem odzwierciedlającym "wspaniałego  cesarza". Jak na ironię, grób nie jest pomnikiem samego cesarza, ale bardziej pomnikiem jego nadmiernego bogactwa i odłączenia się od zwykłego człowieka. Khai Dinh był uważany za pionka kolonialnych Francuzów - do tego stopnia, że był wyśmiewany jako wynagrodzenie pracownika francuskiego rządu - i ciężko opodatkował swój lud, aby sfinansować budowę skomplikowanego gmachu.

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

tx. Hương Thủy
Wietnam
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.