Współrzędne geograficzne:
37°23'5"N, 76°45'24"W

Głowy Prezydentów

Co zrobić, gdy masz 43 sześciometrowe popiersia prawie każdego prezydenta USA i nie wiesz, gdzie je postawić?

Z tym problemem borykał się Howard Hankins w 2010 roku, po tym jak Park Prezydencki w Williamsburgu w stanie Wirginia, gdzie gigantyczne popiersia były pokazywane, został zamknięty.

Głowy Prezydentów zostały stworzone przez artystę z Houston Davida Adickesa, który został zainspirowany przejazdem obok Mount Rushmore podczas podróży z Kanady. Były one dostępne do zobaczenia dla turystów w parku Presidents Park (Park Prezydentów) obok muzeum Presidential Pet Museum i przyjmowały tysiące odwiedzających do 2010 roku, kiedy firma prywatna kupiła działkę parku. Ogromne głowy prezydenckie musiały zostać przeniesione.

Zamiast pozwolić na zniszczenie popiersi, Howard Hankins, który pomógł zbudować park, przyjął wszystkie 43 głowy i zabrał je z powrotem do swojej prywatnej rodzinnej farmy na przechowanie, dopóki ktoś nie wymyśli, co z nimi zrobić.

Każde popiersie ważyło ponad 9 ton, więc prawie tydzień zajęło mu przeniesienie ich wszystkich na duże pole, na którym teraz leżą, choć niektórzy prezydenci otrzymali niewielkie obrażenia grzbietów głowy i nosa podczas transportu.

Przez lata gigantyczne głowy prezydentów stały schowane na farmie, która jest własnością prywatną i nie jest otwarta dla turystów. Obecnie działa kampania crowdfundingowa mająca na celu zebranie pieniędzy na przeniesienie posągów do miejsca, w którym wszyscy mogą je zobaczyć.

Krótki film dokumentalny, zatytułowany Wszystkie Głowy Prezydentów (All the Presidents’ Heads), mówi o tych głowach i wysiłkach Hankinsa.

Uwaga!

Farma i Głowy Prezydentów (Virginia, Stany Zjednoczone) to własność prywatna i nie jest otwarta dla odwiedzających.

Źródła

Komentarze
Zobacz na mapie

Adres

Hankins Farm
Williamsburg, Virginia
Stany Zjednoczone
RozumiemTa strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.